Чому вибирають фінську розробку?

Ще у 50-х роках минулого століття фінські будівельники почали зводити будинки, використовуючи каркасну технологію. Суть її в тому, що основа будинку дерев’яні балки 245 на 100 мм, розташовані на відстані до 400 мм. Вони створюють каркас, що обшивається дерев’яними плитами. Обшивка зберігає тепло в будинку за рахунок використання матеріалів із низькою теплопровідністю – дерева та мінерального наповнювача. Це головна перевага фінської технології, але не єдина.

Чому вибирають фінську технологію?

Багато забудовників обирають цю технологію з таких причин:

— легка каркасна основа, з низькими витратами на зведення та невеликою витратою матеріалів;

— відсутність необхідності у важкій спецтехніці та підйомних механізмах;

— нетривалий термін будівництва, який зазвичай укладається у два-три місяці;

— всесезонність будівельних робіт – мінімальна присутність у технології будівництва води як складової частини будівельних матеріалів, а отже, незалежність від низьких температур

— невисока вартість робіт зі зведення фундаменту, оскільки тільки в окремих випадках він використовується при зведенні фундаменту;

— стійкість до слабких коливань земної кори та руху ґрунтових пластів;

— ідеально рівні внутрішні поверхні, з якими зручно працювати під час проведення внутрішніх оздоблювальних робіт;

— екологічність будови.

Матеріали

Матеріалами для таких будинків є дерев’яні бруси та плити. Якщо район, де планується будівництво, сейсмічно небезпечний або там спостерігається рух ґрунту, слід вибирати бруси більшого перетину. З бруса виконують несучу конструкцію, основу для підлоги, стельові перекриття та стінові перегородки.

Теплоізоляцію забезпечують плити багатошарової структури. Ними обшивають внутрішні та зовнішні поверхні. Для внутрішньої обшивки підходить ОСП, що складається з кількох пластів стружки, з’єднаних смолами та воском. На зовнішню обшивку йдуть плити деревоволокнистої структури (ДВП). Оброблена воском така плита має велику вологостійкість. Для створення сендвіч-панелей за фінською технологією використовують лише мінеральний наповнювач. Він не розкладається, що збільшує термін служби в 3-4 рази. Органічні наповнювачі служать 25 років, після чого вони мають бути замінені. При експлуатації будинків, збудованих за фінською технологією, такої проблеми не виникне.